Rohový krb

Rohové krby

Architektúra sa posúva neustále vpred a ňou aj nároky na dizajn a užívateľský komfort. Oheň ako súčasť nášho života prináša teplo a svetlo už od nepamäti, no je nevyhnutné držať nad ním kontrolu. To je možné vďaka moderným riešeniam krbov, pecí a neposlednom rade kvalitných komínových systémov.

Pohľad na interiér si bez krbu už nevieme predstaviť a práve pri krboch sa poslednými rokmi názor na vzhľad výrazne posunul. Krb už dávno nie je len zdroj tepla a čím ďalej tým viac si nachádza miesto ako kus živého nábytku. Krb sa tak stáva dominantou priestoru a dôležitou požiadavkou je vizuálne prepojenie s ohniskom. 
Tieto atribúty vrátane vysokého dôrazu na dizajn spĺňa rohový krb. 

rohovy

Rohový krb 

je vyhotovenie diela pri ktorom je osadená krbová vložka s rohovým sklom, ktoré je najčastejšie pravouhlé. Vďaka tomu ale vhodným umiestnením krbu docielime pohľad na plápolajúci oheň z takmer každej časti priestoru. Tento typ krbu je veľmi obľúbený vo vyhovení
s otváraním dvierok smerom hore (dvierka sú pri otvorení skryté v telese krbu). 
Ďalšou výhodou rohového krbu je väčší pomer plochy skla oproti ploche vykurovacieho telesa, vďaka čomu je odovzdávanie tepla do priestoru oveľa rýchlejšie a intenzívnejšie. 

Veľmi dôležité pri tomto type realizácie je zvládnuť projekčné a prípravné práce v najvyššom štandarde, preto zverte prácu do rúk odborníkom. Rohové krby  majú špecifické úskalia z hľadiska umiestnenia v rámci priestoru, pričom treba zohľadniť aj možnosti externého prívodu vzduchu do krbu. 

rohovyh

Chcem krb - kedy je najlepší čas začať riešiť prípravu?

Ideálnou voľbou je riešenie krbu už v čase projektovej dokumentácie stavby. Vstupuje tam do riešení ešte mnoho faktorov a dá sa tak navrhnúť ideálne riešenie krbu, z hľadiska umiestnenia v rámci pôdorysu spolu s komínovým systémom. Pri návrhu a následnej tvorbe vizualizácii sa v našej firme zamýšľame nad ďalšími faktormi ako napr.: 

- umiestnenie z hľadiska poradia miestostí a ich orientácie voči svetovým stranám
- umiestnenie z vizuálneho hľadiska primárneho priestoru (priestor kde má byť dielo situované)
- vyhodnotenie a návrh možností využitia krbu v sekundárnom priestore (ostatné okolité miestnosti resp. podlažia a ich možnosť participácie s krbom napr. Hypokaust)
- umiestnenie vzhľadom k vnútornému rozloženiu interiéru a taktiež zariadenia aby nedochádzalo k neželaným vplyvom
- riešenie distribučných zón tepla do primárneho aj sekundárneho priestoru objektu
- riešenie prívodu externého vzduchu s dôrazom na správnu dĺžku vedenia, aby sme zabránili vzniku rosného bodu
- voľba správnej krbovej vložky podľa tepelných potrieb vášho projektu
- pri realizácii krbov v existujúcich stavbách hľadáme riešenia ktoré sú šetrné voči pôvodnému objektu v maximálnej možnej miere
- pozícia a určenie miest so špeciálnymi požiadavkami na tepelnú a protipožiarnu ochranu (sem patria napr. IS)
- riešenie pozície komína a zapojenia dymovodu
- mnoho ďalších technických náležitostí 

... A ešte len teraz sa presúvame k tvorbe dizajnu kde budeme preberať vaše sny a predstavy :) 

Radi tento proces prejdeme spoločne s vami a postaráme sa aby ste vo finále pri prvom škrtuntí zápalkou mali úsmev na tvári. 

Kontaktujte nás

S krbom, ako aj s prístupom pracovníkov a majiteľov firmy Wallis sme mimoriadne spokojný. Užívame ho už tretí rok bez závad a funguje skvele - dovolím si tvrdiť, že funguje až nad rámec mojich očakávaní. Kto túži v dome po pohľade do ohňa a naviac po funkčnom diele, ktoré nie je len estetická záležitosť tak tomu to z vlastnej skúsenosti odporúčam.
p. Bencko Budča
Chcem sa poďakovať firme Wallis za to, že priniesla teplo do nášho domova. Ďakujem za profesionálny prístup.
p. Bezrouk Budča
Pec máme už siedmy rok a cez vykurovaciu sezónu sa v nej kúri dennodenne – je to jediný zdroj kúrenia v dome. Kúrime len suchým drevom a pec funguje bezproblémovo. Pokiaľ sa aj vyskytli drobné problémy s elektronikou, pracovníci firmy Wallis nám to ochotne a bez dodatočných nákladov opravili. S pecou aj s prístupom zamestnancov sme naozaj spokojní.
p. Kohút Svit
Ďakujem, že ste spolu so svojimi ľuďmi svojím prístupom a šikovnosťou premenili moje predstavy na skutočnosť. Prajem Vám veľa podnikateľského šťastia a spokojných zákazníkov.
p. Majková Leváre
Dobrý deň, chcel by som veľmi pochváliť odvedenie Vašej práce. Vaša práca bola absolútne profesionálna, od počiatočnej vizualizácie, ktorá mi bola zaslaná na e-mail až po konečnú realizáciu. Krb je spravený kvalitne, precízne a podľa toho, čo som mal možnosť vidieť, používate len špičkové materiály, čo sa samozrejme odrazí aj na finálnom výsledku. Môžem Vás ostatným vrelo odporučiť, takáto profesionalita a ochota sa v dnešnej dobe často nevidí, no o to je vzácnejšia.
p. Ďurkech Počarová