kvalitná práca overená rokmi...

Zavolajte nám

Radi vám zodpovieme vaše otázky
na telefóne:

0903 772 901
0911 811 221

OFYR

The art of outdoor cooking

Interaktívny katalóg

Pozrite si náš interaktívny katalóg

Naši pracovníci absolvovali kachliarsku školu v Bratislave a sme dlhoročnými členmi cechu kachliarov

Preklad stránky

Slovak Czech English German Hungarian Polish Russian Ukrainian

Komíny

alt

Komíny sú konštrukčné prvky budov, pri ktorých sa z hľadiska krbov, kachlových pecí, krbových kachlí robí najväčšie množstvo chýb. Sú stavané buď so zbytočne  malým alebo príliš veľkým prierezom, s nevhodným umiestnením zaúsťovacieho otvoru a tiež komínových dvierok, často na nesprávnej strane objektu, takže má vietor tendenciu zrážať spaliny späť do komína atď. Aj napriek tomu, že sa u nás v posledných rokoch používajú hlavne moderné prefabrikované komíny platí, „nie je komín ako komín“ a ak chceme aby náš zdroj vykurovania fungoval správne, musíme mať ten správny zdroj tepla zapojený do správneho komína.

Konštrukcia komína, jeho stavba, výpočet jeho technických parametrov a ďalšie potrebné údaje je nutné riešiť v súlade s platnými normami.

Komínové teleso, ktoré najlepšie splňuje požiadavky, aby životnosť komína odpovedala životnosti budovy, je podľa praxe aj výskumu komínové teleso troj a viacvrstvové. Jednotlivé vrstvy komína musia spĺňať:

  1. vnútorná časť, „komínová vložka“ musí byť čo najtenšia, aby sa čo najskôr ohriala na prevádzkovú teplotu (týmto sa skráti doba, za ktorú sa na nej po zakúrení alebo v prípade tuhých mrazov zráža kondenzát). Táto časť musí byť kyselinovzdorná a zároveň dobrým vodičom tepla. Nesmie sa poškodiť dotykom priameho plameňa a nesmie praskať pri prudkých teplotných zmenách;
  2. ďalšia vrstva, väčšinou stredná časť komínového telesa, musí byť kyselinovzdorná a nehorľavá. Jej hlavnou úlohou je čo najkvalitnejšia „izolácia“, teda zabrániť prechodu tepla k vonkajšej vrstve;
  3. komín musí byť zvonku chránený a spevnený „plášťom“ odolným voči poveternostným vplyvom.

Nerezové komínové systémy

Medzi najmodernejšie komíny patria trojvrstvové komíny z nerezového plechu. Ich výhodou je jednoduchá montáž, nízka hmotnosť a sú vysoko odolné voči vplyvu vnútornej vlhkosti v komíne, rovnako  proti kyselinám a iným agresívnym látkam obsiahnutým v spalinách.

Určitým problémom môže byť silnejší ťah nerezových komínov. Je to najmä preto, že ich steny sú dokonale hladké a spaliny tak rýchlo stúpajú hore. Tento je ale možné znížiť použitím regulátora komínového ťahu, prípadne vložením komínovej klapky do napojenia medzi spotrebič a komín. Tiež je potrebné dbať na kvalitné odizolovanie prechodov stropnými konštrukciami, aby nedošlo k lokálnemu prehriatiu a možnému vzniku požiaru, zvlášť pri prechode drevenými stropmi.

Pri výbere je možnosť vybrať si z niekoľkých farebných prevedení.

 

Obráťte sa na nás, radi Vám poradíme s výberom vhodného komínového systému práve pre Vás.

3D vizualizácie

3D vizualizáciazhmotníme Vašu predstavu vypracovaním 3D vizualizácie

 

Stovky realizácií...

Mapa SlovanskaNa Slovensku a v zahraničí máme už stovky realizácií !OFYR