kvalitná práca overená rokmi...

Zavolajte nám

Radi vám zodpovieme vaše otázky
na telefóne:

0903 772 901
0911 811 221

OFYR

The art of outdoor cooking

Interaktívny katalóg

Pozrite si náš interaktívny katalóg

Naši pracovníci absolvovali kachliarsku školu v Bratislave a sme dlhoročnými členmi cechu kachliarov

Preklad stránky

Slovak Czech English German Hungarian Polish Russian Ukrainian

Kachlové pece

alt

Pre vysvetlenie funkcie a výhod akumulačných stavieb, v tomto prípade „akumulačných / kachlových pecí“ sa pozrime na spôsob prenosu tepelnej energie. Tento je možný troma spôsobmi:

1. tepelnou vodivosťou látok,

2. konvekciou (prúdením, cirkuláciou)

3. sálaním (vyžarovaním tepelného žiarenia).


Konvekcia (prúdenie, cirkulácia) je využívaná pri väčšine vykurovacích systémov, napríklad ústredné vykurovanie, elektrické konvektory, teplovzdušné vykurovacie systémy, teplovzdušné krby a kachlové pece a pod.

Sálanie (vyžarovanie tepla) je podobné vyžarovaniu slnečnej energie, kedy nie je ohrievaný vzduch, ale všetky pevné predmety a tie následne vyžarujú prijatú energiu do priestoru. Kachlová pec je zdrojom tepelného žiarenia podobne ako slnko, ktoré sa šíri od pece rovnomerne všetkými smermi a zohrieva najprv všetky steny a predmety v miestnosti, od ktorých sa zohrieva vzduch. Tým, že sa vzduch zohrieva rovnomerne od všetkých stien a predmetov, nenastáva cirkulácia vzduchu a vírenie prachu.
 


Prečo kachlová pec?

Kachlové pece sú zdroje tepla, určené pre pravidelné vykurovanie.

Výhodou "rýchlych" akumulačných pecí je predovšetkým ich pohotovosť. Pokiaľ sú postavené v objekte, ktorý je využívaný rekreačne, je táto ich vlastnosť nanajvýš žiadúca. Nedá sa povedať že nemajú akumulačnú schopnosť žiadnu, samozrejme to záleží na množstve akumulačnej hmoty a v neposlednom rade na hrúbke materiálov z ktorých je plášť pece zhotovený. Ich veľkou výhodou je následne možnosť cielene rozvádzať teplý vzduch teplovzdušnými kanálmi do ďalších miestností a bezozbytku tak využiť vysoký výkon pece pre viacero miestností.

Výhodou pecí s vysokou akumulačnou schopnosťou je predovšetkým ich dlhá výdrž. Komfort, ktorý predstavuje prikladanie dávky paliva jeden, dvakrát za deň môžeme len ťažko doceniť pokiaľ ho naozaj neokúsime. Vďaka skutočne vysokej účinnosti (až k 90%) je v podstatnej miere aj zredukovaný čas strávený prípravou paliva a manipulácie s ním.

Obráťte sa na nás, navrhneme vhodnú kachlovú pec práve pre Vás.

 

3D vizualizácie

3D vizualizáciazhmotníme Vašu predstavu vypracovaním 3D vizualizácie

 

Stovky realizácií...

Mapa SlovanskaNa Slovensku a v zahraničí máme už stovky realizácií !OFYR